Marka hikayemiz :

Markamızın ilhamını aldığı kaynak
İçerisinde mucizevi şifalı ve mis kokulu bitkilerin yetiştiği : Limonlu Tepe Çiftliği. Burası güzel Akdeniz’le Ege’nin birleştiği ve bir zamanlar Karia prenseslerinin yaşadığı topraklarda bir limon bahçesi.


Doğa’nın bilgeliğine inanıyor ve kendimizi onun kollarına bırakıyoruz!
Limonlu Tepe Çiftliği’nde toprak, bitkiler ve ağaçlar, ilaçlardan, kimyasal gübrelerden, zehirlerden uzaktır. Binlerce yıldır nasıl yaşadılarsa öyle yaşamaya devam ederler.

Doğa’da herşey bolluk içindedir.
Bu sebeple yetişmesine aracılık ettiğimiz lahanaları tırtıllarla paylaşıyoruz, domateslerde salyangozlardan hissemize düşenle gayet mutlu oluyoruz. Hepimize herşey yetiyor. Toprağa azot bağlamak gerektiğinde kimyasal gübreler yerine baklagillerden çoğu zaman da baklanın kendisinden faydalanıyoruz. Tıpkı doğanın kendi kendine yaptığı gibi. Bazı bitkiler bu toprakta büyümeyi tercih etmiyor biz de kim bu toprakta yetişmekten mutlu ise onu keyifle seyrediyoruz, onun ikramlarından faydalanıyoruz. Doğayla bir mücadelemiz yok. Tam tersine doğayla uyum içinde olmayı kolay ve huzurlu buluyoruz.Limon kadar şifalı ve kokulu otlara da aşığız.
Limonlu Tepe bir limon bahçesi, ama limonlar, doğanın en kıymetli hayat kaynağı olan şifalı ve mis kokulu otların arasında büyüyorlar. Adaçayı, kekik, sarı kantaron, ıtır, nane, defne karahindiba ve daha niceleri zerre tereddüt etmeden birbirlerini ikramlıyorlar.

Sizin için neler yapıyoruz?
Kendi payımıza düşen 1,5 hektara yakın toprağı kimyasal gübreden, ilaçtan zehirden uzak tutuyoruz. Dünyanın en azından bu mikro parçacığından yana aklınız kalbiniz ferah ve emniyette olsun.

Toprak bize sunuyor biz ürün olarak bir araya getiriyoruz.
Limonlu Tepe Çiftliği’nde günlük ihtiyaçlarınız için özenle tasarladığımız ürünlerden oluşan bir portföyümüz var.
Kendi mahsulümüzü kullanmaya gayret ediyoruz ama yetmediği ya da bizde olmadığı takdirde kim onu en iyi yetiştiriyorsa onu nerede olursa olsun bulup onun mahsülünü kullanıyoruz. Bazı ürünler şu anda hemen kullanıma hazır bazıları yolda bazılarıysa henüz fikir aşamasında. Ürünlerin bazısını kendimiz üretiyoruz bazısında da kendi formüllerimizi dikkatle seçtiğimiz en iyi üreticilere ürettiriyoruz.